Nákupem výrobků a služeb od firem, které zaměstnávají zdravotně postižené pracovníky, podpoříte jejich práci a navíc dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění.

Mám zájem o náhradní plnění

Pokud máte zájem o náhradní plnění, neváhtejte ná ihned kontaktovat.

Kalkulátor daňové úspory

Spočítejte si již nyní, kolik byste měli zaměstnávat osob se zdravotním postižením či v jak velkém finančním objemu by měly být zakázky, které by pro vás měly uskutečnit prověření a kvalitní zaměstnavatelé z chráněného trhu.

Co získám, když náhradní plnění využiji

Ne každému oboru podnikání, státní správě či samosprávě je umožněno najít a zaměstnat na volné pracovní pozice odborníky z řad osob se zdravotním postižním. Využitím náhradního plnění získáte:

  • kvalitní výrobek či službu,
  • možnost dát práci zdravotně postiženému člověku,
  • možnost dát práci dalším lidem se zdravotním postižením.

Náhradní plnění, které poskytnou prověření zaměstnavatelé zdravotně postižených osob, dané organizaci napomůže řešit zákonnou povinnost a zároveň si mohou být jistí kvalitou poskytnutých výrobků či služeb.

Co je ale nejdůležitější - zadáním zakázky dáte práci konkrétním lidem se zdravotním postižením, kteří pracují na chráněném trhu práce. Lidem, kteří by pravděpodobně nenašli uplatnění na otevřeném trhu práce.

Co je náhradní plnění

Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. ukládá zaměstnavatelům s více než 25 zaměstnanci povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, přičemž povinný podíl těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců je stanoven ve výši 4%.

Za nesplnění této povinnosti je zaměstnavatel povinen odvést do státního rozpočtu za každou osobu se zdravotním postižením, kterou by měl zaměstnávat, ročně 2,5 násobek průměrné mzdy.

V případě, že organizace nezaměstnává potřebný počet zaměstnanců se zdravotním postižením, můžete tuto povinnost splnit odebráním výrobků nebo služeb od organizace, která zaměstnává více než 50 % zaměstnanců se zdravotním postižením či kombinovat odvod do státního rozpočtu a odebrání výrobků a služeb.

Příklad výpočtu odvodu

Průměrná mzda za rok 2013 – 25 940 Kč → 64 856 Kč ročně za jednoho nezaměstnaného člověka se zdravotním postižením

Počet zaměstnancůPovinný podíl OZPOdvod do státního rozpočtu v Kč
50 2 129 700,-
200 8 518 800,-
1000 40 2 594 000,-
5000 200 12 970 000,-

Kde čerpat

Nákupem výrobků a zadáváním zakázek sociálním firmám čerpáte náhradní plnění od prověřených zaměstnavatelů zdravotně postižených osob.

Nakupujte on-line v e-shopu s výrobky a poukázkami na služby od sociálních firem. Každým nákupem čerpáte náhradní plnění pro svou firmu.

nfozp logo

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Kontaktujte nás

Sokolovská 103
Praha 6
180 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více kontaktů

Nová firma v katalogu