Aktuality z legislativy

Významné změny čekají zaměstnavatele osob se zdravotním postižením od ledna 2012. Zejména se jedná o:

  • Zrušení institutu chráněných pracovních dílen, které přejdou do nového režimu tak zvaných vytyčených chráněných pracovních míst
  • Zavedení stejné podpory pro 50% zaměstnavatele zdravotně postižených a zaměstnavatele na otevřené trhu práce. v obou případech možnost vytyčení chráněných pracovních míst při zachování stejných příspěvků.
  • Zavedení finanční spoluúčasti zaměstnavatele na vynaložených mzdových nákladech. Měsíční výše příspěvku je stanovena na 75% skutečně vynaložených mzdových nákladů na zaměstnance, maximálně však 8 tisíc korun.
  • Po 12 měsících provozování chráněných pracovních míst bude moci být příspěvek navýšen o částku odpovídající vynaloženým dalším nákladům spojeným se zaměstnáváním OZP. Maximální navýšení bude činit 2000 korun měsíčně.
  • Zamezení tzv. přefakturace - bude zaveden limit, do kterého budou moci tito zaměstnavatelé své výrobky nebo služby pro účely plnění povinného podílu poskytovat.

Protože legislativní proces změny Zákona o zaměstnanosti nebyl zatím ukončen, můžete přečíst návrh Novely Zákona o zaměstnanosti po 3.čtení v Parlamentu České republiky

nfozp logo

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Kontaktujte nás

Sokolovská 103
Praha 8
186 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více kontaktů

Nová firma v katalogu