Aktuality

Změny v poskytování příspěvku na podporu zaměstnávání OZP pro 1., 2. a 3. kalendářní čtvrtletí roku 2020 v souvislosti s COVID 19

Z důvodů zmírnění negativních dopadů souvisejících s šířením onemocnění COVID 19 na chráněný trh práce připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí dílčí úpravy týkající se zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce.

Více na www.mpsv.cz

Vyhodnocení dotazníkového šetření sociálních podniků v ČR 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí realizovalo na konci roku 2019 dotazníkové šetření sociálních podniků v ČR.
Cílem bylo získat aktualizované statistické údaje o sektoru sociálních podniků v ČR.
Do vyhodnocení šetření bylo zahrnuto celkem 167 organizací s 303 provozovnami.

Článek naleznete na webu Českého sociálního podnikání.

Ministerstvo práce chystá změny v zaměstnávání postižených

Od příštího roku chce MPSV upravit pravidla vyplácení příspěvků na handicapovaného pracovníka i takzvané náhradní plnění pro firmy a instituce, které povinné procento zaměstnanců s postižením nemají. Čím nižší by podíl postižených pracovníků byl, tím vyšší by měl být odvod do státního rozpočtu.
Hodnota odebíraného zboží a služeb z chráněných provozů by se měla nově snížit na polovinu.
Vyplývá to z novely o zaměstnanosti, kterou zveřejnila na svém webu vláda.

Připomínky je možné podávat do 20. února 2020.

Celý článek najdete na webu ČTK.

Zvýšení příspěvku na zaměstnance se zdravotním postižením schváleno poslaneckou sněmovnou

Poslanecká sněmovna schválila poslanecký návrh na zvýšení příspěvku na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Příspěvek se navýší o 800 korun na 12 800 korun na jednoho zaměstnance.
Cílem navrhované novely zákona o zaměstnanosti je kompenzovaní dopadů zvýšení minimální mzdy pro organizace, které tyto osoby zaměstnávají.

Celkový odhadovaný náklad navýšení bude činit přibližně 300 milionů korun ročně. Novela nyní poputuje do Senátu.
Návrh zákona obsahuje i zmocnění vládě k odpovídajícímu zvýšení příspěvku při předpokládaném dalším navýšení minimální mzdy.

Manuál evidence náhradního plnění

Od 1. 10. 2017 nabývá účinnosti novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zaměstnanosti“), která stanovuje, že dodavatel, tj. zaměstnavatel více než 50 % osob se zdravotním postižením, může dodat tzv. náhradní plnění pouze v případě, že nejpozději do 30 kalendářních dnů od jeho zaplacení vloží údaje uvedené níže do elektronické evidence vedené Ministerstvem práce a sociálních věcí (dále jen „MPSV“).

Státní příspěvky zaměstnavatelům

Státní příspěvky zaměstnavatelům na tak zvaném chráněném trhu práce na plat lidí se zdravotním postižením se asi zvýší. Mohly by dosáhnout až 8800 korun měsíčně místo nynějších 8000 korun.

Novela zákona o zaměstnanosti

Novela Zákona o zaměstnanosti přinesla od 1. 1. 2015 tyto změny:

Nabídka zboží s ověřenou kvalitou je zase o něco širší

Rada kvality ČR a Řídící výbor Programu Česká kvalita 12. listopadu oznámili předání dalších 19 ocenění výrobkům a službám v Programu Česká kvalita. Mezi oceněnými ochrannou známkou Práce postižených byl i FIDES Group a. s.

Držitelé známky Práce postižených v kampani Srdcerváči

V pondělí 9. září v 9,00 hodin startuje ojedinělý projekt Srdcerváči, který se celým srdcem rve za dostatek férové práce pro zdravotně postižené. V období od 9. září do 10. října 2013 se bude 5 úspěšně pracujících zdravotně postižených lidí u držitelů ochranné známky Práce postižených – Srdcerváčů (jejich příběhy najdete od 9. září na www.srdcervaci.cz) - snažit prostřednictvím netradiční fundraisingové kampaně veřejnosti ukázat, že zdravotní postižení nemusí být překážkou. Zároveň se budou snažit získávat od institucí, firem a významných osobností ojedinělé dárky nebo zážitky.

Možná i ve vašem autě je výrobek zdravotně postižených!

Výrobní družstvo invalidů Solea CZ, které v loňském roce získalo vysoce ceněnou známku „Práce postižených", se v polovině května 2013 stalo členem Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP. Zařadilo se tak po bok gigantu automobilového průmyslu Škoda Auto a dalších 150 firem, z nichž 11 je konečným výrobcem silničních vozidel a potvrdilo tak definitivně své vysoké kvality.

Náhradní plnění za hranou zákona

Při plnění povinnosti zaměstnávat stanovený podíl osob se zdravotním postižením se vyplatí vyhnout pochybných dodavatelům, kteří nabízejí tzv. náhradní plnění formou přefakturace cizího zboží či služeb.

V prodejních centrech Tescoma budou obsluhovat zaměstnanci Ergotep, d. i.

Osoby se zdravotním postižením nemohou na pracovním trhu konkurovat většinové společnosti, zároveň ale není důvod je diskriminovat a nechat je sedět doma odkázané na státní podporu. Ergotep, družstvo invalidů, držitel známky Práce postižených a společnost Tescoma ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí proto zavádějí nový prodejní koncept.

Společnosti zaměstnávající zdravotně postižené podnikající na území hlavního města Praha mohou získat finanční dotaci na ochrannou známku Práce postižených

Máte více jak 50% vymezených chráněných pracovních míst, vaše provozovna nebo sídlo je na území hlavního města a máte se čím pochlubit?

Přihlaste se do 10. prosince 2012 do projektu ochranné známky Práce postižených (www.pracepostizenych.cz) a získejte dotaci ve výši 30 000,-Kč na úhradu poplatků spojených se získáním ochranné známky. Dotace bude přidělena prvním osmi žadatelům. Rozhodným datem k přijetí žádosti a udělení pořadí je datum doručení žádosti do Sdružení pro oceňování kvality.

Ochranná známka míří poprvé do Moravskoslezského kraje

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) předal ve čtvrtek 6. září ochrannou známku Práce postižených nově schválené společnosti, kterou CHRPA sociální firma Slezské diakonie o.p.s. z Krnova. Známka byla udělena v kategoriích VYROBENO - ručně malované sklo, porcelán, hedvábí, textil, kov a výrobky z těchto materiálů a SLUŽBY - pěstování a prodej rostlin, údržba zeleně, provozování veřejného WC.

Nominujte svého zdravotně postiženého zaměstnance roku!

Až do do 15. září 2012 můžete nominovat dva své zaměstnance, kteří jsou osobami se zdravotním postižením na cenu Zaměstnanec roku.

Slavnostní otevření a předání ochranné známky "Práce postižených"

Slavnostní otevření nových prostor Sociálního podniku A MANO spojené s předáním ochranné známky „Práce postižených“

I Vaše auto možná jezdí díky ochranné známce Práce postižených

ČESKÁ TŘEBOVÁ, 25. května 2012; Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) předal dnes ochrannou známku Práce postižených nově schválené společnosti, kterou je SOLEA CZ výrobní družstvo z Rybníku u České Třebové. SOLEA je první licencovanou společností, která vyrábí díly pro automobilový průmysl.

První společnost z Hradce Králové, která se pyšní ochrannou známkou Práce postižených, úspěšně spolupracuje s autoprůmyslem

HRADEC KRÁLOVÉ, 27. dubna 2012; Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením předal dnes ochrannou známku Práce postižených nově schválené společnosti Propagační podnik Hradec Králové s.r.o., která je první licencovanou společností ochrannou známkou v Hradci Králové.

Kampaň „Zvenku se loupe, ale uvnitř je skvělý!“

PRAHA, 17. dubna 2012.  Právě dnes probíhá ojedinělá osvětová direct-mailingová akce s názvem “Zvenku se loupe, ale uvnitř je skvělý” směrem k  400 významným adresátům. Těmi jsou personální a generální ředitelé největších českých zaměstnavatelů, státní správy a samosprávy a redakce nejvýznamnějších českých médií.

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář

Design jako součást strategie zachování a rozvoje české značky (Design as a part of strategy of maintaining and developing czech brand), který se bude konat dne 23. dubna 2012 v Novém Veselí

Rozšíření sortimentu

Právě jsme rozšířili nabízený sortiment o 450 produktů v kategorii
KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY.

Vyrábíte zajímavé věci, jste OSVČ a potřebuje pomoc s odbytem?

NFOZP nabízí osobám se zdrav. postižením možnost zapojit se do internetového obchodu na www.pracepostizenych.cz.

Oznámení odebrání ochranné známky Práce postižených společnosti SOCIETA o. p. s.

Dne 8.2. 2012 byla řídícím výborem ochranné známky Práce postižených odebrána ochranná známka společnosti SOCIETA o. p. s. z důvodu nedodržování pravidel licenční smlouvy ochranné známky Práce postižených

Startuje kampaň s názvem „No a co?!“

PRAHA, 1. 1. 2012, Dne 1. ledna 2012 odstartovala osvětová kampaň s názvem „No a co?!“ Zadavatelem kampaně je Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

Handicap centrum Srdce z Poděbrad

Novým držitelem ochran. známky Práce postižených se 8.prosince 2011 stala  Handicap centrum Srdce, o. p. s. Vlastní výrobní řady, na kterou může tato společnost používat ochrannou známku, se skládají z výroby svíček a mýdel.

Slavnostní večer ochranné známky Práce postižených

Dne 15. listopadu 2011 byli v pražském kongresovém centru „U Hájků“ vyhlášeni vítězové letní kampaně NFOZP s názvem „JSOU ZDRAVÍ?“. Současně byli oceněni nejlepší zaměstnanci osob se zdravotním postižením z řad společností, které mají licenci k užívání ochranné známky Práce postižených.

Nově na www.pracepostizenych.cz

Hledáte kvalitní firmu, která zaměstnává zdravotně postižené osoby? Hledáte dobré náhradní plnění? Od 1. listopadu startuje na www.pracepostizenych.cz obchodní rozcestník prověřených sociálních firem a držitelů značky Práce postižených, která je zárukou kvality a serioznosti. Web nabídne katalog členěný oborově, regionálně, ale i e-shop výrobků a služeb těchto firem.

Oficiální uvedení ochranné značky Práce postižených

Přihlaste se! Rada hlavního města Prahy rozhodla o podpoře značky „Práce postižených“
Rada hlavního města Prahy rozhodla o podpoře projektu ochranné značky „Práce postižených“.

TECUM a Etincelle nově s ochrannou známkou Práce postižených

Další společnosti zaměstnávající zdravotně postižené z podnikající na území hlavního města Praha získaly ochrannou známku Práce postižených.PRAHA, 4. října 2011,  Již 18. společností je držiteli ochranné známky Práce postižených. Ochrannou známkou, která je od roku 2010 součástí Národní politiky kvality, se mohou nově  prezentovat také TECUM s. r. o.  a Etincelle, o. s.

Nový e-shop na www.pracepostizenych.cz

NFOZP společně s Nadací OKD a výrobním družstvem Ergotep k 1. 11. 2011 spouští na portálu www.pracepostizenych.cz (portálu ochranné známky Práce postižených) e-shop a katalog náhradního plnění výrobků a služeb od společností, které prošly přísným hodnocením v rámci ochranné známky Práce postižených a dalších prověřených zaměstnavatelů zdravotně postižených.

nfozp logo

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Kontaktujte nás

Sokolovská 103
Praha 8
186 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více kontaktů

Nová firma v katalogu