Vznik značky

Umožníme-li osobám se zdravotním postižením pracovat, pomůžeme stokrát více než-li jedním malým nenápadným darem. Mít práci znamená mít společenskou a ekonomickou nezávislost nejenom pro osoby se zdravotním postižením.

 Lidé se zdravotním postižením mají ztížené podmínky při pracovním uplatnění. Stále ve společnosti přetrvává bohužel domněnka, že postižená osoba není ve skutečnosti schopna pracovat stejně dobře jako zdravá osoba.

Ochranná značka Práce postižených byla založena a uvedena proto, aby pomohla zviditelnit skutečnou práci osob se zdravotním postižením. Chceme pomáhat vrátit postiženým lidem sebeúctu, možnost plnohodnotné realizace, ekonomickou nezávislost.

Kdo přišel s nápadem značky

Po založení Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání postiženým přišla s nápadem na založení ochranné značky předsedkyně správní rady NFOZP paní Lenka Kohoutová.

Kdo pracoval na projektu značky

Partnery NFOZP se stalo Sdružení pro ochranu kvality, které s týmem NFOZP v čele s Lenkou Kohoutovou, vytvořilo pravidla a statut, veškeré smlouvy a právní záležitosti, které se váží ke vzniku značky, jsou dílem mnoha partnerů, kterým tímto děkujeme a nezištné pomoci si velmi vážíme.

Proč právě toto logo

Logo vychází z národních barev České republiky a znázorňuje ruce, které něco drzí, chtějí někoho obejmout. Logo navrhla do cílové podoby paní Katarína Gbúrová.

logo prace postizenych

Kdo projekt podpořil

Finanční podporu nám poskytli

  • Ministerstvo průmyslu a obchodu finanční příspěvek ve výši 300.000.- Kč na seminář a TK ke vzniku značky
  • Městská část Prahy 4 finanční příspěvek ve výší 100.000.- Kč na vznik www portálu
  • Městská část Prahy 7 finanční příspěvek ve výši 50.000.- Kč na vznik statutu a pravidel pro posuzování jednotlivých firem, kteří chtějí užívat značku.

nfozp logo

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Kontaktujte nás

Sokolovská 103
Praha 8
186 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více kontaktů

Nová firma v katalogu